כאשר הנפש נמצאת בתנועה היא יכולה לרפא את עצמה
ערב ריקוד חופשי לפי 5 המקצבים של הגוף.

ערב המיועד לכל אחד שמעונין לרקוד, לזרום, להשתחרר לשמוח ביחד ולהתחבר לפנימיותו בדרך אישית, ברוח התנועה הגלית (waves)  של הגוף ( 5 המקצבים של הגוף).

אין צורך בידע קודם או במיומנות כלשהיא בתנועה. הסדנא מתאימה לכל גיל ולכל רמה ולכל מי שאמיץ כדי לזרום עם הגוף, לסגור את כפתור המחשבות והביקורת, לרצות להקשיב לגוף, לבטוח בו להוריד שיפוט ומחסומים – להאמין שהגוף יודע לכוון אותנו לטוב ביותר עבורנו.


כאשר

1) אנו לומדים להחבר אל מרכז הוויתנו ורגשותינו :    Flowing
2) לבטא את עצמנו ולתקשר בבהירות עם האחרים :  stacato
3) לאבד שליטה ולהתמכר לחוויה העכשוית:             chaos
4) לזרום עם הקלילות המשכרת של
ההבנה  והתחושות שהכל פועל בהרמוניה:        Lirica l 
                                         
אז

5) נותרת העצמה השקטה של עצם היותנו             Stillness
מחוברים לעצמנו וליקום בלי צורך לעשות להבין
או לשחרר, פשוט להיות.

האנרגיה שלנו נעה בגלים גלי נעים בדפוסים דפוסים נעים במקצבים.

5 המקצבים של הגוף:

1. Flowing:    זרימה 
2. Stacato:    סטאקטו
3. chaos : כאוס
4. lyrical: לירי
5. Stillness: שקט



על שיטת התנועה לפי ( 5 המקצבים של הגוף)

שיטת הריקוד לפי 5 המקצבים של הגוף פותחה ע"י פרופ' גבריאל רות באנגליה. בעקבות מחקר ארוך שנים בעולם התנועה, התאטרון ואמנויות הריפוי.

כשבבסיס השיטה הקביעה שהאנרגיה שלנו נעה בגלים, הגלים נעים בדפוסים והדפוסים נעים במקצבים. תנועה דרך המקצבים יוצרת גל (wave) של תנועה מדיטטיבית המאפשרת להגיע לנקודת השקט הפנימי The Stillness Point בתרבות שלנו נשאבנו לבדוק הכל דרך פריזמת השכל ושכחנו את חוכמת הגוף – כעת אנחנו צריכים לעשות דרך ולשחזר את אותה חוכמה ותבונה.

השיטה מתאימה לכל אדם בכל גיל ולכל רמה ואין צורך בידע מוקדם או במיומנות כלשהיא בתנועה. אין בשיטה ענין של כוריאוגרפיה ושל העברה – זה לא משנה מי אתה ובן כמה אתה.

השיטה מתאימה לכל מי שמספיק אמיץ כדי לזרום על הגרף, לסגור את כפתור המחשבות והביקורת, לרצות להקשיב לגוף לבטוח בו, להוריד שיפוט ומחסומים ולהאמין שהגוף יודע לכוון אותנו לטוב ביותר עבורו.

כל אחד חופשי למצוא את הדרך שלו, בריקוד ובתנועה ולהרגיש שייכות וקבלה זהו האינדיבידואל... בקבוצה ,זה   שלא   מאבד את התנועה הייחודית שלו , ויחד עם זה קשור לקבוצה ולמעגל החברתי.

באמצעות התנועה דרך חמשת המקצבים, יכול המתנועע לזהות היכן הוא זורם ונינוח, ולהתייחס לכך כאל המקצב הטבעי שלו – בעוד שבמקצב אחר הוא יכול לחוש מאמץ פיזי ונפשי, משום שהוא מפעיל צדדים שהוא מכיר פחות   בגופו ובנפשו, ואשר עשויים ללמד אותו רבות על החסימות המודחקות בו, ועל הקשים הוא נתקל בהם במהלך חייו. אין זה אומר שהוא חייב להכריח את עצמו להתנועע בדבקות עם כל צליל או על פי כל הנחייה שניתנת. אך זיהוי המקצבים השונים והשפעתם על התנועה האינטואיטיבית ועל התהליכים  ההנפשיים שמתעוררים בעקבותיה הם המפתח לגדולה ולשחרור מעכבות וממחסומים ולסיכום:

כאשר
6) אנו לומדים להתחבר אל מרכז הוויתנו ורגשותינו :      flowin
7) לבטא את עצמנו ולתקשר בבהירות עם האחרים : staccato
8) לאבד שליטה ולהתמכר לחוויה העכשוית:chaos            
9) לזרום עם הקלילות המשכרת של ההבנה
    והתחושות שהכל פועל בהרמוניה:                       Lirica l
אז
10) נותרת העצמה השקטה של עצם היותנו
    מחוברים לעצמנו וליקום בלי צורך לעשות          Stillness
    להבין או לשחרר, פשוט להיות.